for Turkish speaking people / Aramizda Türk Yok mu beyler?

Status
Not open for further replies.
Merhaba arkadaşlar. Ben bir grafik tasarımcısıyım. Kısa zamandır vBulletin dünyasını takip ediyorum. Gördüğüm kadarıylada çok başarılı kodcular var. Peki neden sizler bir Kier gibi, Mike gibi böyle başarılı çalışmalara imza atamıyorsunuz. Eminim ki bir vBulletin Türkiye grubu oluşturulduğunda tüm herkesin hayran kalacağı çok güzel çalışmalar çıkabilir ortaya.

Şöyle son bir kaç sayfayı okuduysan eğer, insanlarımızın zihniyeti hakkında bilgi sahibi olmuşsundur mutlaka. Bir arkadaşımızın da dediği gibi, insanlarımızda birlik yok. Ama bolca entrika mevcut. Bu dediğin, bu zihniyetle mümkün değil. Diğer türlü de tüm bu işler, tek kişinin altından kalkabileceği kadar kısa süreli bir proje değil. Artı olarak, uzun zamanlı bir maliyet ve programlama da istikrar söz konusu. Sermaye olmadan ortalama 6 - 7 ay emek vermeksizin de yine bu iş zor. Bu ancak bir şirket altında, finanse edilerek yapılabilecek türde bir iş.

farkındaysanız bu konuyu ilk biz duyurduk... sitemiz de olsun burada konu açarak olsun...

biz bilmiyormuyduk o domainleri almayı? elbette biliyorduk ama bu tür tartışmalara girmemek için almadık..

bizler bu çekememezlik yüzünden vbulletin'de kaybettiğimiz gibi xenforo'da da kaybedeceğiz...

bir forum sistemi çıkmadan bitmiştir arkadaşlar kolay gelsin.

Xenforo'nun bittiği filan yoktur. Kaldı ki siz duyurmadan çok daha öncesinden bu sistemin var olduğunu bilen ve özel tanıtımına katılan kişiler bile bulunuyor. Kimsenin vBulletin için kaybettiği filanda yok. Sizler bazı şeyleri çok basit zannediyorsunuz. Bir şirket distrübütörlüğü almanın neler gerektirdiğini bir araştırmanızı tavsiye ederim. Kaldı ki lütfen yanlış anlamayın ancak Türk'ler olarak neyi doğru yapıyoruz ki kalkıp herhangi bir software şirketi distirütörlük versin. Hazır mısınız özel haklar için karşı şirkete 200-250 bin $ teminat vermeye ? Hazır mısınız ofis tutup geliştirici , developer tutmaya ? Bunlara düzenli maaş vermeye. Hakikaten bazen herşeyin bu kadar kolay sanılıyor olmasına şaşırıyorum.

Bakın hem size hemde genel olarak bir daha belirtmek istiyorum. XenForo'nun herhangi bir distrütörlük verme imkanı bulunmuyor. Böyle bir düşünceleri şu aşamada kesinlikle yok. Ondan dolayı insanları boş hayaller peşinde koşmak yerine realiteye davet ediyorum nezdinizde.

P.S : Lütfen artık spam e-mail'leri göndermeyin.

Yanlış düşünüyorsunuz arkadaşlar. Yaptıklarınıza anlam veremiyorum. Sizler eninde sonunda bir çok kişinin tanıdığı kişilersiniz. Zamanında vbulletin'den nefret etmemin sebebi böyle çekişmelerdi. Xenforo iyi bir yere gelecek. Bu kesin. Ama eskiden düştükleri hatalara düşmeyecekler. Sizler isterseniz savaş çıkartın, yinede onlar için önemli olan bu forumu geliştirmek. Sizlerin site açmasını veya

Çok hayal kuruyorsunuz. Bu hayalleriniz hüsran olacak. Bir çıkar peşinde iseniz eğer, bırakın bu işleri. Sadece konuşmak için yazıyorsunuz. Yazık size.

Bir abiniz olarak size sesleniyorum. Herşey değişir. Düşünceler bile zamanla değişir. Ama değişmeyen tek şey Türk inadı.

Distirütörlük vs. gibi şeyleri düşünmeyin. Boş verin....

Brogan, bu konu XenForo Discussions & Questions foruma taşınılsa çok iyi olurdu ya. Yabancı dilinde olan konular orda zaten.

Ben de vbulletin-tr.com aracılığı ile duydum ve çok beğendim. Önümüzdeki günlerde de beta sürümü piyasaya sürülecek. vBulletin 3.8 sürümden son sürüme geçişi de onun için durdurum. Alıp denemelerimi yapacağım :)

Kırgızistanda millet IE6'yi hâlâ çok kullaniyor. Bu yüzden vB4 sürümü bana uygun değil. XenForo değişik [şaşırtıcı] bir IE6 hikayedir. Mis gibi.;)

Ülker çikolatam nerde? :D

Ben çok beğendim bu script i harika olmuş birde türkçe oldumu tadından eminimki yenmez :) ayrıca bukadar türk arkadaşı burda görmekte başka bir keyif.

Status
Not open for further replies.
Top Bottom