for Turkish speaking people / Aramizda Türk Yok mu beyler?

Status
Not open for further replies.
Bekliyorum, Bekliyorsun, Bekliyor...
Bekliyoruz, Bekliyorsunuz, Bekliyorlar... :)

Trâdê Mârk ilê İlgili Topladîgîm Bîlgîlerî,
Domaînler Üzerînnde Hakklarî Olup Olmadığînı,
Hâkk îddia Edebîlmeleri İçîn Olu$ması Gereken Maddêlerî,
Konuştûgum Etkîli ve Yetkîli Kişılerin Konu Hakkindakî Görüşlerîni,
Bu Sicriptin %100 ÖZGÜN Olup Olmadigını, İçinde Ne Gibî Kodlamalârın Oldugûnu,
Vs.. Vs.. Gibi XenForo Hâkkinda Topladigım Bilgıleri Anlatan Uzuuuun Bî Yazı Yazmiştım Ama
Bende Diğer "Yorum Yapmayan" Arkadaşlar Gibi Beklemeye Ve Sadece Gelişmeleri Takip Etmeye Karar Verdim.

Not:
Bu Yazı, Türkçe Bilmeyen Ama Google Translate ile Çeviri Yaparak Sürekli Bizi Takip Eden,
Atacağımız Adımları Önceden Bilen ya da Konuşmalarımızı Takip Ederek
O Konu Hakkında Boş Boş Konuşup Gözümüzü Korkutmaya Çalışan Yabancı Uyruklu Arkadaşlara
Gıcıklık Olsun Diye "Bilinçli Bir Şekilde" Yazım Hataları İçermektedir.
Gözünüzü Yorduğum İçin Kusura Bakmayın (

Translate it:
Türk Düşmanlığı Size Birşey Kazandırmaz..
Bakınız: "Tarihin Tozlu Sayfaları.."

Ne diyorsunuz ?
Saçma sapan şeyler yazıyorsunuz.
1 ) Adamların markası ile ilgili domain alırsanız fırsatçılık için elbette domainleri vermek zorundasınız.Zaten vermesenizde mahkeme yoluyla rahatlıkla alabilirler.

2) — Bu Sicriptin %100 ÖZGÜN Olup Olmadigını
demişsiniz.Kaç defadır söylüyoruz vBulletin bir şirkettir.Script içinde bulunan kodlar bellidir.Başka bir scripte kullanılması gibi birşey sözkonusu değildir.
İçinde Ne Gibî Kodlamalârın Oldugûnu,
Ne gibi kodlamalar ne demek oluyor acaba ? :) Adamlar size kullandıkları kod sistemini mi açıklayacak ? veya açıklamak zorunda mı ?

O Konu Hakkında Boş Boş Konuşup Gözümüzü Korkutmaya Çalışan Yabancı Uyruklu Arkadaşlara
Gıcıklık Olsun Diye "Bilinçli Bir Şekilde" Yazım Hataları İçermektedir.

Bu durumda siz boş konuşuyor olacaksınız ;)

Bugüne Kadar Herkesle Düzgün Konuştum,
Polemik Ortamlarına Girmemeye ve Herkesin Görüşüne Saygılı Olmaya Çalıştım.
Karşımdakini Yaşının Küçüklüğünden Dolayı Hakir Görmedim
Ama Hadlerini Aşmadıkları ve Hakaretvari Cümleler Kurmadıkları Sürece...

Neyse:
Bu Yazıyı Yazarken Senin Gibilerin Çıkacağı ve XEN Avukatlığına Soyunacaklarını Biliyordum..
Endişelenme Yalnız Değilsin.. 2-3 Kişi Daha Buraya "Yapamazsın, Edemezsin" Gibisinden Yazılar Yazacak..

Madem Bu Kadar Bilgili ve İlgili Birisin O Zaman Sana Bir Kaç Soru Yöneltmeme İzin ver
  1. Türkiye'de Trade Mark Olayı Hakkında Bir Bilginiz Var mı?
  2. Bu Konu Hakkında Bir Avukatla Görüştünüz mü?
  3. Elimdeki Domain ile Rant Sağladığımı ya da Fırsatçılık Yaptığımı Kanıtlayabilirmisiniz?
  4. Başta vBulletin Olmak Üzere Diğer Bir Çok Yazılım İçin Bir TradeMark Alındığını ve Türkiye'de İçinde vBulletin Geçen Domain'ler Olduğunu Biliyormusun?
  5. %100 Özgün Olmadığını Ben Değil İşin Ustaları Söylüyor. Konu Hakkındaki Bilginizin Yetersiz Olduğunun Farkındasınızdır Umarım.
Dediğim Gibi Sayın Makinist Kimse Bu Tarz Konuşmalarla Göz Korkutmaya Çalışmasın..
Bu Domaini Ben Almasaydım Sen Alacaktın, Sen Almasaydın Diğeri Alacaktı.
Elinde Domain Yok ve Piyasada Domain Kalmadı Diye Xen Avukatlığına Soyunmak Yanlış Bi Davranış.

"Bu Domainleri Vermek Zorundasınız" Diyen Sayın Mert Bey Acaba Kendisi İçin Niçin xenturk.com İsimli Domaini Aldı?
-Fan Sitesi mi Kuracak?
Belki Bende Fan Sitesi Kurmak İçin Aldım...

Benim Beynimdeki Düşünceleri Okuyabilme Gibi Bir Özelliğiniz mi Varda Bana "Fırsatçı" Diyebiliyorsunuz?
Bana "Boş Boş Konuşuyorsun" Demek İçin Önce Beni Tanımanız Gerekmez mi?
Bu Tavrınızı Yaşınızdan Dolayı Hoş Görüyorum. Lütfen Daha Sakin Yazılar Yazmaya Çalışın.

Şuan Türkiye Uzantılı Xen Domaini Bulabilmeniz Mümkün Değil..
Bu da Demek Oluyor ki Bir Çok Kişi Bu Domain'leri Kaydetti.
Bu Domainleri Alan Herkese "Fırsatçı" Diyebilecek Kadar Kendinize Güveniyormusunuz?

Sizin ve Bazı Kişilerin Fırsatçılık Olarak Düşündüğünüz Şeyin Diğer Adı "İleriyi Görmek" tir.
Bir Daha ki Sefere Lütfen Elinizde Celp Kağıdıyla Birlikte Gelin. İyi Günler.

Kendi saçmalıklarını anlayıpta böyle bir cevap yazacağımı tahmin etmen güzel ;)

Konu hakkında net bir bilgi sahibi değilsin yada savunduğun şeyleri ispat edecek bir makale,döküman her neyse sunamıyorsun yaptığın sadece laf cambazlığı...

Arkadaşlar Gerçekten Gereksiz Yere Birbiriniz Kırıyorsunuz Ne Yapacaksınız Domaini V.s Ne Olursa Olcak İlerleyen Günlerde Görecegiz Alabilirseler Bizde VeririZ Domainlerini :) Çokta ...
Kafaya Takmaya Kendinizi Kasmaya Hiç Gerek Yok
Şurda Gerekli Gereksiz Muhabbetler Yapıyoruz Kimse Kimseyi Kırmadan Yapsın Şu Muhabbeti ;)

yurdum insani iste. ne anliyorsak domainleri kapmaktan. faydali olacagimizdan degil ya, maksat cikar saglamak. iste böyle durumlarda
vB yöneticilerini anliyorum. adamlar bizimle ugrasmak istemiyor. aci ama gercek.

Ya sen ne kadar çok biliyosun bu işleri!

xenforo ile ilgili domaini boşta görsen almayıp kier'e aa kardeş sen bu domaini almayı unutmuşsun işin yoğunluğundan dolayı mı diyeceksin! Geç bu ayakları. Piyasada kaliteli xenforo domainleri kalmayınca ne yapacağınızı sapıttınız.

xenforo.tv domaini bende domain için konu açılmış :) Neden? Çünkü .tv uzantılı domainlerde artık ilgi görüyor. Neden xenforo'nun diğer uzantılarının konusu açılmadı hiç düşünmedin mi?

Örnek bazı domainler "Yabancı"
xenforosucks.com
xenforoblog.com
xenforo.us/
http://xenforo.in/
http://x******.info/

adam o domaini tesadüf olarak gördü bence ve 'bakin birisi izni olmadan kullaniyor' demek istemistir. neyse siz 'isinize' devam edin. yeterince alay konusu oldunuz.:) baska sitelerde de domain fiyatlari sormayada devam edin.

Arkadaşlar domainlerle uğraşmaya gerek yok amaçsız ve gereksiz bence domain almak serbest sonuçta isteyen istediği domaini alır kullanır yada kullanmaz çıkar sağlar yada sağlamaz biz bunu tartışacağımıza vbulletin ve xenforo nun kullanımını bize neler katıp neler götüreceğini tartışsak daha yerinde olur illaki birilerinin canını sıkmak olmasın amacımız boş boşuna birbirimizden uzaklaşıyoruz bu tip polemiklerle

valla bu post yeni gordm :) okudum herkeslerin yorumlarını, bence system çok guzel desing edilmiş sade v kullanışlı gozukuyor admin panelide anlaşılana gore bi okadar siteye hakim :) tabi insanlar sürüm satışa çıktıktan sonra bunlardan once ilk parasına bakacaktır ilk baslarken cuzi bir masrafla baslayıp sonradan ilk geçişlerde istedikleri parayı alabilirler diye dusunuyorum.

adam o domaini tesadüf olarak gördü bence ve 'bakin birisi izni olmadan kullaniyor' demek istemistir. neyse siz 'isinize' devam edin. yeterince alay konusu oldunuz.:) baska sitelerde de domain fiyatlari sormayada devam edin.

Fiyatını Hem Türk webmaster hemde yabancı webmaster sitelerinde sordum. Çünkü aldığım bi çok domainin fiyatını öğrenmek isterim.

Bknz. Türk Webmaster sitesi
http://www.r10.net/domain-appraisal...sli-aylik-11-milyon-aranma-oranli-domain.html
http://www.r10.net/domain-appraisals/606353-yeni-aldigim-mp3-domaini.html
http://www.r10.net/domain-appraisals/584566-yeni-llll-net-domainim.html

Bknz. Yabancı Webmaster sitesi
http://forums.digitalpoint.com/showthread.php?t=1914321
http://forums.digitalpoint.com/showthread.php?t=1722675
http://forums.digitalpoint.com/showthread.php?t=1431442

Umarım anlamışsındır neden domain fiyatını sorduğumu ;)

Ek olarak alay konusu olmuşum:=) Onlardan önce domaini aldığım için mi alay konusu oldum acaba? biraz mantıklı düşün. O domaini boş görseler emin ol senden benden önce alırlardı!

Türkiye Uluslararası Trademark , Patent kanunlarını kabul etmiştir. Gidip bu konuda uzman bir avukata sorarsanız gerkene bütün yasal yaptırımları öğrenebilirsiniz. Ayrıca domain alımı kullanımı Uluslararası Kanunlar tarafından korunmaktadır. Istediğiniz domain alabilirsiniz ancak başkalarını kendiniz gibi suçlamayın. Örnek olarak XenForoyu ben hepinizden aylar öncesinden biliyorum ama farkındaysan bir adet domain haricinde ( o da script'in yayınlanma tarihi sonrasında ) hiçbir domain almadım. Xenturk ismi herhangi bir trademark veya copyright hakkı ihlal etmemektedir. Kullanımı yasak olan domainler xenforo kelimesini içerisinde bulunan domainlerdir. Bu ikisini karşılaştırmanız komiklikten öteye gitmiyor.

Burada önemli noktayıda atlıyorsun. XenForo bir şirket ve markadır. Bu şirket ve marka olmadan Xenforo isimli domain adreslerin hepsi sıfırdır. Bu domain adreslerini alış amacınız net bir şekilde XenForo üzerinden para kazanmaktır. Bu durum varken bile kalkıp buraya gelip başkalarını suçlamak , insanları kod çalmakla itham etmek çok ama çok yanlış şeyler. Hiç yakıştıramadım sizlere.

Kod konusunada gelirsek vBulletin için yazılan her satır vBulletin'e aittir. vBulletin eğer tek bir satır kodun kullanıldığını düşünürse çok büyük tazminat davaları açabilir. Buna rağmen kalkıp henüz kodu hakkında en ufak bilgi sahip olmadığınız script'i hırsızlıkla itham etmeniz fazlasıyla ayıp.

Ayrıca kalkıp şirket temsilcileri bile bu konuda yaptırım uygulayacağını söylemişken kalkıp inatla buna karşı çıkmak bir sizlere özgü olgu sanırım. Farkında değilsiniz belki ancak yaptıklarınız ülke imajımıza zarar vermektedir. Kişisel çıkarlarınız uğruna kimsenin Türkiye ve Türk'lerin ismini kötülemeye hakkı yoktur. Eğer nasıl davranmanız gerektiğini bilmiyorsanız en azından sadece kendi sitelerinizde takılın ve yabancılara bizi rezil etmeyin. Yıllardır sizin gibiler yüzünden Türk pazarına fazlasıyla ilgilenmiyor insanlar.

Yazdıklarınızın yabancılar tarafından okunmasını istemiyorsanız en baştan gelip adamların sitesine yazmayacaksınız.

Status
Not open for further replies.
Top Bottom