for Turkish speaking people / Aramizda Türk Yok mu beyler?

Status
Not open for further replies.
Beyler utf 8 desteği var mı? İlk sürümden hayal kırıklığı yaşamayalım?
XenForo UTF8 desteği veriyor ki zaten source koduna bakarsanız UTF8 olduğunu görebilirsiniz.

Bu arada herkese genel bir uyarı yapayım. Xenforoxxx.com şeklinde domain satın almayın. Kier ve Ashley trademarklarını korumak adına bu tarz domain adreslerine izin vermeyeceklerini belirttiler.

XenForo UTF8 desteği veriyor ki zaten source koduna bakarsanız UTF8 olduğunu görebilirsiniz.

Bu arada herkese genel bir uyarı yapayım. Xenforoxxx.com şeklinde domain satın almayın. Kier ve Ashley trademarklarını korumak adına bu tarz domain adreslerine izin vermeyeceklerini belirttiler.

Umarım utf8 destekler. http://www.anelectron.com/board bu forum scriptide yeni sayılır. Zamanında utf8 destekliyor deyip çevirmiştim. İlk sürüm hüsran oldu. Umarım xenforo'da bu yaşanmaz. Bu arada xenforoxxx.com gen.tr vs.vs maşallah tüm domainler reglenmiş. İnsan bizede kayıt edilecek domain bırakırdı demi ? :D

O şekilde domain kaydeden herkes boş yere para harcamış ve domainleri XenForo Ltd. e bedavaya vermek zorunda :D

O şekilde domain kaydeden herkes boş yere para harcamış ve domainleri XenForo Ltd. e bedavaya vermek zorunda :D

Mert lisans ücreti ve detaylar hakkında bilgin var mı? Ne kadar olucak. vB gibi her güncellemede para ödeyecekmiyiz?

Sanırım eski vBulletin tarzı olucak lisanslandırma yani yenileme ücreti gerekicek. Ancak ne kadar olucağı konusunda hiçbir bilgi yok henüz.

yurdum insani iste. ne anliyorsak domainleri kapmaktan. faydali olacagimizdan degil ya, maksat cikar saglamak. iste böyle durumlarda
vB yöneticilerini anliyorum. adamlar bizimle ugrasmak istemiyor. aci ama gercek.

yurdum insani iste. ne anliyorsak domainleri kapmaktan. faydali olacagimizdan degil ya, maksat cikar saglamak. iste böyle durumlarda
vB yöneticilerini anliyorum. adamlar bizimle ugrasmak istemiyor. aci ama gercek.
vB Yöneticisi kim ?

IB'yi demek istedim yani. resmi türk sitesine karsilar ya.
Bu konunun IB veya vB ile ne alakası var ?

XenForo Ltd. ile Internet Brands veya vBulletin arasında en ufak bir bağ yok. Var olan tek bağ Kier , Mike ve Ashley'nin eskiden vBulletin için çalışmış olmaları.

bag var demedim, dikkatinizi cekerim. alaka su, yukaridaki mesajimda yazdigim üzere, domain kapatmak anlamsiz ve gereksiz.
bu ve bu tür durumlardan dolayi IB(misal olarak veriyorum) resmi bir Türk sitesi acmiyor. umarim bu sefer anlatabildim.

Ayrı bir site açılmasını ben açıkçası çok doğru bulmuyorum. Bence destek verilecekse destek ana sitede farklı bölümlerde olmalı , vBSEO üzerinde bizim yaptığımız gibi. Ayrı bir site idare etmek kolay değil. Server , site yetkilileri , güvenlik vs.. gibi birçok ayrı masraf çıkar işin içine. Bundan dolayı ayrı bir destek sitesi olucaksa bu ancak anlaşacakları bir şirket ile olur ve o şirkete Türkiye distrübütörlüğü verilir. Ancak bu söylediklerimi kesin bu şekilde olucak diye algılamayın , ben sadece destek sitesi noktasındaki düşüncelerimi söylüyorum.

Birde belki şunu eklemek gerekir , birçok webmaster sitelerinde bu tarz bir konu olduğu zaman şu tarz muhabbet olur. Onlar bize versin biz herşeyi yaparız ama olayın aslı çok daha farklı. Çünkü işin içinde marka değeri , itibar gibi birçok ayrı olgu var.

Ben bugün bir blog açtım daha henüz işlerim yoğunluğundan fazla uğraşmadım ancak bu sistem üzerine birçok bilgi paylaşıcağım bir blog tutma hedefindeyim. Çünkü sisteme inanıyorum , isteyenler http://xenturk.com adresinden takip edebilirler.

Kier'den Başından Beri Bekliyordum Böyle Bir Şey Hiç Süpriz Olmadı Dogrusu Yazılım İse Şu Hali İle Bile Beni Etkiledi Bende Dört Gözle Bekliyorum Olcakları Umarım Beklentileri Karşılayacak Bir Yazılım Olur
Hayırlı Ugurlu Olsun :)

Bekliyorum, Bekliyorsun, Bekliyor...
Bekliyoruz, Bekliyorsunuz, Bekliyorlar... (:

Trâdê Mârk ilê İlgili Topladîgîm Bîlgîlerî,
Domaînler Üzerînnde Hakklarî Olup Olmadığînı,
Hâkk îddia Edebîlmeleri İçîn Olu$ması Gereken Maddêlerî,
Konuştûgum Etkîli ve Yetkîli Kişılerin Konu Hakkindakî Görüşlerîni,
Bu Sicriptin %100 ÖZGÜN Olup Olmadigını, İçinde Ne Gibî Kodlamalârın Oldugûnu,
Vs.. Vs.. Gibi XenForo Hâkkinda Topladigım Bilgıleri Anlatan Uzuuuun Bî Yazı Yazmiştım Ama
Bende Diğer "Yorum Yapmayan" Arkadaşlar Gibi Beklemeye Ve Sadece Gelişmeleri Takip Etmeye Karar Verdim.

Not:
Bu Yazı, Türkçe Bilmeyen Ama Google Translate ile Çeviri Yaparak Sürekli Bizi Takip Eden,
Atacağımız Adımları Önceden Bilen ya da Konuşmalarımızı Takip Ederek
O Konu Hakkında Boş Boş Konuşup Gözümüzü Korkutmaya Çalışan Yabancı Uyruklu Arkadaşlara
Gıcıklık Olsun Diye "Bilinçli Bir Şekilde" Yazım Hataları İçermektedir.
Gözünüzü Yorduğum İçin Kusura Bakmayın (

Translate it:
Türk Düşmanlığı Size Birşey Kazandırmaz..
Bakınız: "Tarihin Tozlu Sayfaları.."

Bekliyoruz, Bekliyorsunuz, Bekliyorlar... :)

Vs.. Vs.. Gibi XenForo Hâkkinda Topladigım Bilgıleri Anlatan Uzuuuun Bî Yazı Yazmiştım Ama
Bende Diğer "Yorum Yapmayan" Arkadaşlar Gibi Beklemeye Ve Sadece Gelişmeleri Takip Etmeye Karar Verdim.

Not:
Bu Yazı, Türkçe Bilmeyen Ama Google Translate ile Çeviri Yaparak Sürekli Bizi Takip Eden,
O Konu Hakkında Boş Boş Konuşup Gözümüzü Korkutmaya Çalışan Yabancı Uyruklu Arkadaşlara

Translate it:

:)

Bekliyoruz, Bekliyorsunuz, Bekliyorlar... :)

Not:

Translate it:

Çok iyi:D

Status
Not open for further replies.
Top Bottom