Resource icon

Unmaintained XenForo 2.0.2 Turkish Language Pack 2.0.2

No permission to download
Compatible XF 2.x versions
2.0
License
http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/
TÜRKÇE

Merhaba sevgili xenForo kullanıcıları. Bir çok xenForo destek forumlarından da tanıyacağınız üzere. Piyasada dolaşan ve çoğu kişinin kullandığı eksik, yarım yamalak, reklam dolu ve kalitesiz çevirilerden dolayı bu çeviriyi yapma gereği duydum.

Bu çeviri @yavuz 'un yardımları ile bir kaç düzenleme yapılarak xenForo 2.0.2 sürümü için %100 türkçe çevirisi olarak sağlanmıştır. Yükleme'de admin panelinizde hiç bir şekilde site adresi bulunmaz. Sadece sitenizin ana sayfasında alt kısımda bulunan xFDestek.com by Emre bir tane link haricinde hiç bir yerde link bulunmamaktadır.

Kullanıcıların alt kısımdaki linki kaldırması dahilinde hakkınızda xenforo.com 'dan ve Alanya Adalet Sarayı tarafınca tarafınıza suç duyurusunda bulunacaktır.

Emre isimli yazarın xenForo 2.0.2 Türkçe Dil Dosyası başlıklı eseri bu Creative Commons Atıf -Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansıile lisanslanmıştır.
https://xfdestek.com/threads/xenforo-2-0-2-turkce-dil-dosyasi.8/ bağlantısındaki esere dayalı olarak.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler https://xfdestek.com adresinde mevcut olabilir.

Ekran görüntüsü;
2018-02-01_23-12-41.png

ENGLISH
Hello dear xenForo users. You will also be familiar with many xenForo support forums. I have heard the need to make this translation because of the incomplete, half-full, ad-filled and poor quality translations that circulate in the market and used by most people.

This translation is provided as a 100% Turkish translation for version 2.0.2 of xenForo with a few adjustments made with the help of. There is no site address in your admin panel at upload. There is no link except xFDestek.com by Emre, which is just below the main page of your site.

In the case of the removal of the link at the bottom of the users, you will be found in criminal notice by xenforo.com and by Alanya Justice Palace.

@Emre author of xenForo 2.0.2 Turkish Language File is licensed under Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivat 4.0 International License.
https://xfdestek.com/threads/xenforo-2-0-2-turkce-dil-dosyasi.8/ based on the link.
Permissions not covered by this license may be available at https://xfdestek.com.

Screenshot;
2018-02-01_23-12-41.png
Author
Emre
Downloads
20
Views
129
First release
Last update
Rating
0.00 star(s) 0 ratings

More resources from Emre

Top